منطقه ابزار سیستم برنامه برنامه نویسی

منطقه: ابزار سیستم برنامه برنامه نویسی توسعه دهندگان شرکت مایکروسافت توسعه دهندگان نرم افزار مایکروسافت

گت بلاگز آذربایجان غربی تأیید ورود خرمای اسرائیلی به کشور

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی آخرین اوضاع پرونده واردات خرماهای اسرائیلی به کشور را تشریح کرد و گفت: به احتمال نیرومند همین روز‌ها بازپرس پرونده دستور امح

تأیید ورود خرمای اسرائیلی به کشور

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛توکل حیدری مدیر کل دادگستری آذربایجان غربی با اشاره به آخرین اوضاع این پرونده اظهار کرد: بعد از کشف این محموله که به وسیله 2 شرکت ایرانی به کشور وارد شده است بود، بررسی های دقیق در این زمینه انجام شد.

وی افزود: بعد از انجام تحقیقات محرز شد که این خرماها محصول رژیم اشغالگر قدس است و مطابق با قانون منع ورود کالاهای متعلق به رژیم اشغالگر قدس، نهایتا روند پیگیری به پرونده ادامه پیدا کرد و این محموله ضبط شد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی با بیان اینکه این خرماها از بُعد توانایی مصرف هم نیاز به بررسی داشت، گفت: احتمال اینکه خرماها آلودگی های بیولوژیک داشته باشند وجود داشت، لذا ارسال آن ها به مراجع بهداشتی جهت اخذ آزمایشات و بررسی میزان خطرآفرینی آن جهت مصرف کننده روندی طولانی به خود تخصیص داده شده است داد و نهایتا بعد از یک پروسه هفت تا هشت ماهه نتیجه های آزمایشات اعلام شد.

تأیید ورود خرمای اسرائیلی به کشور

حیدری با بیان اینکه مراجع بهداشتی این خرماها را آلوده و غیرقابل مصرف اعلام کردند، تصریح کرد: از سوی دیگر اختلافی بین قضات وجود داشت که این ها باید طبق قوانین گمرگی اعاده شود یا ضبط گردد که نهایتا این عنوان هم در یک نشست قضایی بررسی و قضات به این نتیجه رسیدند که باید ضبط شود.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: دادسرا در کیفرخواست پیشنهاد داد که باید این خرماها به نفع دولت ضبط گردد که دادگاه این عنوان را با این استدلال که خرماها توانایی مصرف و ضبط به نفع دولت را ندارند، رد کرد و پرونده دوباره به دادسرا اعاده شد.

حیدری یادآور شد: به احتمال نیرومند همین روزها بازپرس پرونده دستور امحای این خرماهای آلوده را صادر می کند و این حکم با قاطعیت اجرا خواهد شد.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: از آنجایی که کامیون های حامل این خرماها توقیف شده است بود پیگیری به این عنوان نیز انجام شد و بنابر بیانات رانندگان مبنی بر اینکه از ماهیت محصول، تولید کننده آن و منع واردات محصولات رژیم صهیونیستی به کشور خبر نداشتند، بدهید جهت کامیون ها برطرف توقیف و دستور تحویل آن به رانندگان و مالکین صادر شد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی آخرین اوضاع پرونده واردات خرماهای اسرائیلی به کشور را تشریح کرد و گفت: به احتمال نیرومند همین روز‌ها بازپرس پرونده دستور امح

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی تاکید کرد: شرکتی که این محصولات را وارد کرده نیز قطعا محکومیت خواهد داشت.

این مقام قضایی با اشاره به قاطعیت دستگاه قضا در برخورد با کالای قاچاق و واردات محصولات رژیم غاصب صهیونیستی، خاطرنشان کرد: دادسرا و محاکم استان آذربایجان غربی با قاطعیت و محکم بنا به فرمایشات مقم معظم رهبری با پدیده شوم قاچاق برخورد کرده و حکم مقتضی را صادر می کنند.

منبع:میزان
انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: پرونده | دادگستری | آذربایجان | رئیس کل دادگستری | آذربایجان غربی | ارومیه | خرمای اسرائیلی | واردات خرما اسرائیلی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog